Bizimle paylaştığınız soruları sizler için yanıtladık.


Yükleyeceğiniz basit bir uygulama ve kamerası sayesinde bilgiye hemen ulaşabilirsiniz. En önemli özelliği bilginin akışını sağlamasıdır. İçerik metin, video linki yada bir web sitesi adresi olabilmektedir. Karekod Okuyucu bir uygulama aracılığıyla bir cep telefonu, tablet tarafından Karekod okutulup ilgili ürün veya servis hizmeti sayfasına yönlendirilir.

OptikSU ile tüm firmaların karekodlarını akıllı telefon ve tabletlerinizden okutup hizmet verilen ürün veya sayfasına ulaşabilirsiniz. Sadık Uygun Yayınlarının kitaplarının üzerinde bulunan karekodlar ile Z-Kitap uygulama platformuna direk ulaşabilirsiniz.
Ürünlerimizin içerisinde yer alan optik formların cep telefonu kameraları hızlı bir şekilde okutulmasını ve değerlendirilmesini sağlayan sistemdir. Her bir okuma 5-7 sn içerisinde tamamlanmaktadır. OpsikSU ile uygun hazırlanmış optik formlar okutulabilmektedir. Kullanmakta olduğunuz kitabın kapağında Sadık Uygun Yayınları logosu ile de kitabınızın pratik okumaya uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

SU OPTİK akıllı telefon, tablet ve tarayıcılardan(scanner) optik formların okutulmasını sağlar. OptikSU ile her türlü optik formu okuyabiliriz. Her sektördeki kurum ve kuruluşların kolayca APP STORE ve GOOGLE PLAY STORE'dan indirip, kullabileceği bir uygulamadır. Yaprak testlerinizi ve denemelerinizi kolayca okuyabileceğiniz bir yazılımdır. Tek yapmanız gereken cep telefonu veya tabletinizden OptikSU uygulamasını çalıştırmak ve optik formu çekmektir. Sonuçlar anında cebinizde olur. Çek okunun öğretmen ve öğrenci ekranları mevcuttur. Öğrenci geçmişe dönük sınav sonuçlarını alabileceği gibi öğretmenlerde bir sınıfın sınavını anında okuyabilir. Çek okuda karekod ve barkot sistemi uygulanmamaktadır.

OptikSU eğitim sektörü yanında birçok kurum ve kuruluşlarda daha hızlı bilgiye ulaştırmak için çözüm getirir. Eğitim sektöründe yapılan sınav ve anket çalışmalarının hızlı okunup, değerlendirilmesine yardımcı olur.
Mağaza, otel, kırtasiye, kitapçı ve yayınevleri gibi farklı sektörlerde müşteri memnuniyeti anketleri, sanayide üretimle ilgili araştırma işlemleri, güvenlik konusunda halka yönelik istek ve görüşlerin toplandığı anket çalışmaları gibi birçok alanda SU OPTİK kullanılabilir.

SU QR OPTİK Uygulaması bireysel olarak herkesin kullanabileceği ve çeşitli sektörlerdeki ürünlere ve hizmet sayfalarına yönelik ulaşımı hızlandırmak için kullanılabilir.

OptikSU Uygulamasını öğrenciler ve eğitim sektöründe bulunan kişiler ve diğer kurum ve kuruluşların kullabileceği bir uygulamadır. Optik form veya anket okutma, ölçme-değerlendirme ve raporlama yapılabilmektedir.
Öğrenci ve Öğretmenler için; Sadık Uygun Yayınlarının düzenlemiş olduğu kitap ve deneme sınavlarında SU OPTİK KİTAP OKUMA, SU OPTİK BRANŞ DENEME, OptikSU DENEME SINAVI için Başarı Oranına Göre Raporlama, Başarı Yüzdesine Göre Filtreleme, En Başarılı Olunan Testler, Tüm Dersler Başarı Yüzdesi Raporlama, Katılım Sağlanmayan Testler, Zamana Göre Başarı Grafiği, Deneme Sınavı Başarı Grafiği ve Velilerin Öğrenci Takibi'ni yapabileceği birçok sonuca ulaşabileceğiniz bir uygulamadır. Diğer sektörlerdeki mağaza, otel, kırtasiye, yayınevi, sınav merkezleri, anket değerlendirme merkezleri, merkezi sınav yapan kuruluşlarda uygulamamızdan yararlanabilirler.

OptikSU, akıllı telefon, tablet ve tarayıcı(scanner) tarafından optik formların resmini otomatik olarak alır. Uygulama üzerinden analiz eder ve optik form üzerinden işaretlenen tüm bilgileri verir.

OptikSU, sınav değerlendirme işlemi okuma esnasında gerçekleşmektedir. Aynı anda optik formlarınızı da okuyup değerlendirme işleminide gerçekleştirir.

OptikSU ile Sınav Rapor Analizi ve Konu Analizi yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden yapacağınız konu ve sınav tanımlamaları ile öğrencilerin veya kurum ve kuruluştaki kişilerin hangi konuda ne derecede bilgi sahibi olduğunuda anlayarak konu taramasıda yapabilmektedirler.

OptikSU ile okuması çok uzun sürebilecek bir kontrol işlemi saniyeler içerisinde tamamlanır.

OPTİKSU okuma sistemini öğrencilerimiz ücretsiz olarak kullanabilmektedir.
OptikSU sistemi ile öğrencilerimiz, doğru, yanlış ve boş bıraktıkları soruların sayılarını ve net puanlarını hangi soruları doğru, yanlış ya da boş bıraktıklarını yanlış cevap verdikleri soruların varsa video çözümlerini Türkiye genelinde okutmuş oldukları testi çözenler içerisindeki derecelerini görebilirler. Ayrıca bu analizle kayıt altına alabilmektedirler.

OPTİKSU uygulaması ile öğretmenlerimiz, sınıf oluşturabilirler. Ödev yada sınıf içi uygulama için kullandıkları testlerin okumasını hızlı bir şekilde yapabilirler. Sınıf içi başarı karnesi alabilirler.
Her bir öğrencinin ayrı ayrı test analizine ulaşabilirler. Ayrıca bu sonuçları kayıt altına alabilmektedirler.

OptikSU FORM TASARIMI sizlerle paylaşmış olduğum e-mail hesabımızdan veya OptikSU uygulaması ile optik form üzerindeki bilgileri bizimle paylaşmanız OPTİK FORM TASARIM'ını yapmamız ve sisteme yüklememiz yeterli olacaktır.
Form üzerindeki alanlar Soyad-Ad, Numara, Kitapçık Türü, TC-Kimlik No ve Telefon gibi...) kağıt üzerinde nerede olursa olsun hiç farketmeden tasarımı hazırlanabilmektedir.
OptikSU FORM TASARIM yazılımı OptikSU uygulaması içerisinde bulunmaktadır. Talep edilen form sistem üzerinden tarafımıza ulaşacaktır. (Masaüstü Uygulama veya E-mail Gönderilmesi...)

Sadık Uygun Yayınları kitapları içerisinde bulunan testleri OptikSU ile okutup uygulama ile ölçme-değerlendirme, raporlama ve daha birçok özelliği kullanabilirsiniz.
OptikSU KAREKOD ile istediğiniz karekodu okutabilirsiniz.
Öğrencilerin kendi başarı durumunu takip etme, ölçme-değerlendirme, raporlama gibi özellikleri akıllı telefon ve tablete indirecekleri OptikSU uygulaması ile takip edebilirler.
Öğretmenlerin deneme sınavlarında öğrencilerin optik formlarını uygulama sayesinde akıllı telefon, tablet ve tarayıcıdan okutabilir, başarı durumunu anında analiz edebilirsiniz.
Tükenmez kalemle işaretlemeleri okuyabilir.
Akıllı telefon, tabletlerine GOOGLE PLAY ve APP STORE'dan indereceğiniz ücretsiz OptikSU uygulaması ile her yerden hizmet alabilirsiniz.
Tükenmez kalemle işaretlemeleri okutabilirsiniz.
Eğri taranmış formları otomatik düzeltip okutabilirsiniz.
Matbaadan hatalı basılmış formları okuyabilir.
Genelde saatte 600-1500 optik form okuyabilir.
Fotokopi ile çoğaltılmış formaları okutabilirsiniz.
Buruşmuş yıpranmış kağıtları okuyabilir.
OptikSU uygulamasını diğer işlemlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

OPTİKSU, akıllı telefon ve tabletlerde uygulama üzerinden bilgisayarlarda ise internet tarayıcısı veya masaüstü uygulaması üzerinden kullanılmaktadır.

Sistemin kullanılabilmesi için gerekenler:
1. İnternet bağlantısı gerekmektedir.
2. Verimli bir kullanım için internet bağlantısı 1 Mbit ve üzeri olmalıdır.
3. Cep telefonlarında kamera çözünürlüğü 5 MP ve üzeri, tabletlerde ise 2 MP ve üzeri olmalıdır.
4. Android işletim sistemli cep telefonlarında Android versiyonun 2.2 ve üzeri olmalıdır.
5. IOS işletim sistemli telefonlarda IOS sürümü 7 ve üzeri olmalıdır.

Android işletim sistemli cep telefonlarında OptikSU programının yüklenmesi:
1. Telefonunuzun internet bağlatısı olduğundan emin olunuz.
2. Telefonunuzun menüsünde yer alan Google Play Store programını çalıştırınız.
3. Arama çubuğuna "OptikSU" yazarak uygulamayı telefonunuza yükleyebilir ve çalıştırabilirsiniz.

iOS işletim sistemli cep telefonlarında OptikSU programının yüklenmesi:
1. Telefonunuzun internet bağlatısı olduğundan emin olunuz.
2. Telefonunuzun menüsünde yer alan App Store programını çalıştırınız.
3. Arama çubuğuna "OptikSU" yazarak uygulamayı telefonunuza yükleyebilir ve çalıştırabilirsiniz.